Ak nemôžeš byť hviezdou na nebi, buď lampou v dome! (Arabské príslovia). Pohľad na nočnú oblohu plnú žiarivých hviezd a súhvezdí v nás vyvoláva tajomné vzrušenie a túžbu po poznaní nekonečna. V dávnej minulosti už tzv. múdri radcovia vedeli čítať z hviezd a poskytovali rady, predpovede svojim kráľom. V dnešnej dobe využívame služby astrológov. Nie len hviezdy nám vedia ukázať našu budúcnosť, osud, ale aj napríklad tarotové karty, ktoré sú svojím spôsobom alchýmia. Nenaučíte sa ich na jednom, alebo dvoch kurzoch, je potrebné im porozumieť a študovať. Vyžaduje si to čas a trpezlivosť. Nie je to len o pozeraní sa na obrázky, ale o určitom životnom príbehu. Ja som ich študovala pár rokov kým som porozumela tomuto umeniu. Tak ako hviezdy aj tarotové karty majú svoje čaro a tajomno. A s postupom času sa stávajú súčasťou vás. Poznáte tie silácke slová: „ Vykladať karty vie každý.“ Súhlasím aj zamiešať ich nie je problém, ale naučiť sa ich správne čítať môžme prirovnať k vysokoškolskému štúdiu.
Možno si kladiete otázku, či nerobíte niečo zlé, pretože čítanie z kariet považuje cirkev obrazne povadené za čertove obrázky a rúhanie sa proti Bohu. Boh by ich predsa človeku neposkytol, keby nemali laicky povedané človeku slúžiť na osoh, ale netreba ich zneužívať! Zabíjanie, krádež, hazard a podobne to sú prejavy ľudskej nízkej energie nad čím by sme sa mali zamyslieť a porozmýšlať a nie tarot…
Ak máte pocit , že aj vám sa pomaly ukazuje chodník, cesta nebráňte sa tomu pocitu, nepotláčajte ho. Počúvajte svoj vnútorný pocit, hlas. Pristupujte k tomu vedeniu, učeniu s láskou, s pokorou, trpezlivosťou a rešpektom, pretože je to silná a krásna energia, ktorá vám dáva kľúč k novému životnému poznaniu. Staňte sa aj vy hviezdou, lampou nie len v dome, ale aj v ľudských srdciach:)