Čo je duša ?Je nesmrteľná? Ako vyzerá?
Duša je nesmrteľná a večná. Je krehká a zraniteľná zároveň. Trpí, plače, raduje a usmieva sa. Je súčasťou našich reinkarnačných životov, nemení sa. Mení sa len fyzické telo a duch. Ako vlastne vyzerá duša človeka? O duši je napísaných veľa kníh, diskusií a tém zameraných hlavne na posmrtný život.
Podelím sa s vami o jeden veľmi pekný a hlboký zážitok zo svojej praxe, ktorý sa mi stal. Našu poradňu navštívila pani, ktorá potrebovala očistiť svoj energetický nazvem to plášť a zharmonizovať čakry. Bola odovzdaná a uvoľnená najvyššiemu zdroju. Po určitej chvíľke som videla siuletu jej energetického tela v červeno oranžových farbách, akoby v ohni a následne jej dušu. Nie je to fantázia a ani žiadny blud. Jej duša bola ako priesvitná biela hmota s dvomi veľkými tmavými očami. Tie oči ma zaujali najviac. Nie nadarmo sa hovorí o očiach že sú bránou a zrkadlom duše.
Keby sme si položili otázku či je väčšia bolesť tela alebo duše mnohí by sme sa zhodli na jednom a tím je naša duša, pretože tam sú uložené podvedomé spomienky z detstva, z dospelosti… a minulých životov. Zlomená ruka sa časom znovu zrastie, ale zlomená duša padá a klesá veľmi hlboko. Vyspelé duše si veľmi ťažko zvykajú na tento svet v ktorom prevláda mamon a hmota a preto sa cítia nepochopené, žijú s pocitom že ich duša sem nepatrí. Trpia úzkosťou , prevláda v nich strach. Títo ľudia majú aj problém si nájsť partnerský vzťah a hľadajú svoju spriaznenú dušu- partnera duše, druhú polovicu seba, ktorá by tvorila jeden celok –jednotu, splynutie jin a jang.
Veľmi dôležitá a podstatná je aj čistota duše. Čo má človek urobiť preto, aby si zachoval dušu čistú ako kryštál počas svojho života na Zemi? Mal by sa ju snažiť udržiavať v svetelných prúdoch jemnohmotnej energie, vyvarovať sa nízkym energiám a negatívnym emociám ako je hnev, pýcha, žiarlivosť…Vniesť do svojej duše radosť, smiech, pokoru, láskavosť a svetlo.
Ľudská duša je ako porcelánová váza. Môžeš ju oťukávať, no ak raz udrieš silnejšie, rozbiješ ju.
– Brigitte Bardot