Dnes sa zameriame na duchovné príčiny chorôb ženských orgánov,pretože v v merítku postihnutia hlavne rakoviny zohrávajú dosť vysoké percento.

Naše myšlienky úzko súvisia s našim zdravotným stavom.Dá sa liečiť pomocou myšlienok? Každý z nás už počul o zázračných uzdraveniach, keď sa ľudia napriek svojej tragickej diagnóze a zlým prognózam lekárov vyliečili. Všetci títo postihnutí majú jedno spoločné: zmenili spôsob svojho myslenia a nevzdali to. Rakovina vzniká z pocitu odporu a zlosti, ktoré človek v sebe dlhú dobu potláča a ktoré nakoniec znútra rozožerú jeho telo.
Ženské choroby vznikajú vtedy, keď žena na sebe niečo odmieta; môže to byť vzhľad či nejaká vlastnosť. Nechce alebo sa nemôže cítiť ako skutočná žena, milovaná a vytúžená. Takéto ženy všemožne potláčajú svoju ženskosť, odmietajú samotný princíp ženskosti. Niektorú sú choré z presvedčenia, že všetko, čo súvisí s pohlavím, je hriešne a nečisté. Feministické hnutie, ktoré začalo koncom 19. storočia, pokračuje dodnes. Hoci ženám prinieslo veľa vymožeností, spôsobilo aj kopu „ženských problémov“. Muž a žena sú dva póly, dve časti jedného celku. Niet divu, že sa navzájom priťahujú. Vesmír sa skladá z dvoch princípov, z dvoch foriem energie: mužskej (jang), a ženskej (jin). Len čo sa v živote rovnováha medzi týmito energiami naruší, hneď sa to odrazí na zdravotnom stave pohlavných orgánov. Ochorenia ženských pohlavných orgánov sú tiež dôsledkom odmietania a vyhýbania sa mužom alebo dôsledkom neuspokojivých vzťahov s opačným pohlavím.
Maternica
Maternica je ženský tvorivý chrám. Zdravotný stav maternice odráža to, nakoľko ste sa na tomto svete mohli prejaviť ako žena, matka či manželka.
Endometrióza (sliznica maternice mimo maternicovej dutiny)
Máte pocit, že ako žena nie ste v bezpečí. Cítite, že vás neustále napádajú, od mužov čakáte len to zlé. Nemôžete a neviete sa realizovať ako žena a pritom si stále niečo vyčítate. A nielen sebe – aj mužom. Zmeny v maternici spôsobuje zármutok a sklamanie v živote ženy. V takýchto prípadoch ženy často vymenia lásku za poriadkumilovnosť, čestnosť, mravnosť.

Myómy na maternici
Nádor na maternici predstavuje nahromadené pocity krivdy vo vzťahu k mužom.
Máte pocit, že vaše ženské sebavedomie bolo neustále zraňované. Často si niečo vyčítate a neustále obviňujete mužov.
Často chodia ženy s nádorom na maternici. Súčasná medicína nemá na toto ochorenie vo svojom arzenáli liečebné prostriedky a prakticky každej žene s myómom navrhuje operáciu. Nie každá žena sa však chce s takým dôležitým orgánom rozlúčiť a okrem toho, operácia nie je liečenie. Príčina choroby sa operatívnym zákrokom neodstráni.

Erózia krčka maternice
Erózia krčka maternice symbolizuje zranené ženské sebavedomie. Ste presvedčená o tom, že vám ako žene ublížili. Neviete sa ako žena realizovať.
Súčasná medicína namiesto liečby navrhuje kryoterapiu (zmrazenie) erózie, čím chorobu iba zaženie hlbšie dovnútra.

Zápal vonkajších pohlavných orgánov, výtok
Ženské genitálie sú symbolom ženského princípu. Problémy s vonkajšími pohlavnými orgánmi sú odrazom strachu zo zlyhania, pochybnostiach o svojej ženskosti. Máte v sebe nahromadenú podvedomú agresiu voči mužom a pocity krivdy. Zrejme trpíte pocitom, že vám ako žene ublížili.

Porucha menštruačného cyklu
Nenávidíte svoje ženské telo, popierate či odmietate svoju ženskosť, alebo o nej pochybujete.

Vynechávanie menštruácie
Nedostavenie sa menštruácie je odrazom želania nebyť ženou, odmietania svojej ženskosti.
Keď dievča pohlavne dospieva, často sa stotožňuje s matkou, preto ak má jej mama poruchu menštruačného cyklu alebo bolestivú menštruáciu, u dcéry to bude s najväčšou pravdepodobnosťou prebiehať rovnako.
Všetky choroby vznikajú z neochoty odpúšťať. Ked ochorieme musíme pátrať vo svojom srdci,aby sme zistili komu je treba odpustiť

Louise L Hay